Zdjęcia biometryczne, pytania i odpowiedzi

Zdjęcie do dowodu, paszportu, prawa jazdy, pytania i odpowiedzi

Na zdjęcie do dowodu, paszportu, prawa jazdy, oraz wszystkich innych dokumentów nie ma konieczności umawiania się. Wystarczy do nas przyjść i je wykonać. 

Czas oczekiwania na zdjęcia do dokumentów w naszym Studio wynosi od 15 do 30 min ( w tym czasie obrabiamy i retuszujemy zdjęcie, następnie musi się wywołać)

Tak, to praktycznie to samo zdjęcie w formie papierowej. Natomiast jeśli chcemy złożyć wniosek online, o któryś z w/w dokumentów, rozdzielczości się różnią.

Tak, cena zdjęcia do dokumentów obejmuje retusz. Retuszujemy krosty, przebarwienia skóry, łagodzimy cienie, nie usuwamy blizn, pieprzyków , gdyż są one znakami szczególnymi.

Niestety na zdjęciu do dowodu, paszportu, prawa jazdy, nie można się uśmiechać. Na zdjęciu powinien być naturalny wyraz twarzy, co nie znaczy , że nie możemy mieć pogodnej miny.

Zdjęcie należy oddać w kolorze, Urząd następnie je skanuje, w przypadku dowodu i paszportu drukuje na dokumencie, w czerni i bieli.

Makijaż jest jak najbardziej dopuszczalny, nie może być zbyt mocny, tak, abyśmy byli łatwo rozpoznawalni.

Tak, można mieć okulary z jasnymi szkłami, oprawki nie mogą w jakimkolwiek stopniu zasłaniać brwi, oraz oczu.

Można mieć łańcuszek, wisiorek. Natomiast jeśli chodzi o kolczyki, mogą być małe, nie zasłaniające owalu twarzy.

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy wyrobili dowód dla niemowlaka, czy dziecka. Dokument szczególnie nam się przyda przy podróżowaniu w strefie Schengen.

Na zdjęciu biometrycznym osoba powinna być ustawiona na wprost do aparatu, nie dopuszcza się pozycji lewego półprofilu, jak w starym typie zdjęć do w/w dokumentów.

Głowa na zdjęciu biometrycznym powinna zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia, z widoczną górną częścią barków. W przypadku bardzo długiej szyi , lub długich włosów ułożonych na barkach z przodu, są odstępstwa od tej reguły.

Na zdjęciu biometrycznym, tło za postacią powinno być jasne, jednolite, bez widocznych cieni. Postać na zdjęciu powinna być oświetlona równomiernie.

Na zdjęciu do dowodu, paszportu, prawa jazdy powinien być widoczny całkowity owal twarzy. Grzywka, ani włosy nie mogą nachodzić na brwi, oraz owal twarzy. Włosy nie muszą być założone za uszy.

Zdjęcie do dowodu, paszportu, prawa jazdy , nie powinno być starsze niż 6 miesięcy w momencie oddawania wniosku.