Opisy papierów i podłoży do druku

Opisy papierów i podłoży do druku odbitek XXL

Śnieżnobiały, błyszczący papier dający mocne, nasycone kolory, wodoodporny, szybkoschnący, polecany do wysokiej jakości wydruków zdjęć. Papier nie odbija mocno światła, przez co wydruki doskonale się na nim prezentują oglądane pod różnymi kątami, daje wrażenie głębi zdjęcia. 

Szlachetny śnieżnobiały papier o półmatowej powierzchni, odporny na wodę, szybkoschnący, polecany do wydruków zdjęć, portretów oraz fotografii gdzie wymagana jest najwyższa jakość użytego nośnika. Mocne kolory, duże kontrasty, rozproszone światło , brak śladów w kontakcie z dłonią. Papier ma strukturę małych ziarenek.

Naturalnie biały i twardy matowy papier o delikatnej jednorodnej strukturze.Jest to w 100% bawełniane podłoże. Znajdzie zastosowanie przy reprodukcji dzieł sztuki, w druku fotografii o wartości archiwalnej oraz kolekcjonerskiej. Zupełnie bezkwasowy, wysoce odporny na niszczące działanie światła i upływ czasu spełni wymogi muzeów, jak i fotografów ceniących sobie trwałość prac. Posiada certyfikat trwałości Wilhelm Imaging Research.

Płótno stworzone z myślą o jak najwierniejszym odwzorowywaniu fotografii, grafik i obrazów. Wykonane z poliestru o gramaturze 250 g/m2 . Płótno matowe, śnieżnobiałe, , wodoodporne.

Białe płótno o matowej powierzchn idealne do druku reprodukcji oraz artystycznych prac wystawianych w galeriach, muzeach, etc. Materiał jest niezwykle plastyczny, a przy tym bardzo wytrzymały. Można go bezproblemowo naciągać na krosna.

FOMEI Collection Baryta Mono 290gsm to prawdziwe barytowe podłoże dla mistrzowskich obrazów. Wysoka trwałość, wspaniałe subtelne szarości, głębokie bogate czernie oraz niesamowite wrażenia w dotyku, sprawiają że papier barytowy nieustannie cieszy się uznaniem współczesnych artystów klasycznej fotografii.FOMEI Collection Baryta MONO 290 to odpowiadający pod względem jakości wymaganiom muzeów papier, który zapewnia wrażenie i estetykę oryginalnego papieru barytowego oraz archiwalną długowieczność zgodnie z normą trwałości ISO 9706, potwierdzoną certyfikatem FOGRA nr. 28681.

FOMEI Collection Cotton Textured 240gsm to 100% bawełniany papier o delikatnie teksturowanym matowym wykończeniu, stanowiący idealne podłoże do profesjonalnych druków artystycznych. Został stworzony z myślą o artystach fotografach, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich podłoże pozwoli im uzyskać perfekcyjną dokładność i wysoką dynamikę obrazu; z pewnością zadowoli każdego, komu zależy na wydrukach o wyjątkowej ostrości szczegółów. Teksturowana powierzchnia papieru umożliwia intensywne podkreślenie charakteru drukowanych prac, co czyni go idealnym wyborem dla dramatycznych wydruków artystycznych, reprodukcji, fotografii, grafiki, wystaw, plakatów, ekskluzywnych zaproszeń i dekoracji wnętrz.FOMEI Collection Cotton Textured 240gsm to bezkwasowy papier, który nie zawiera optycznych rozjaśniaczy, dzięki czemu gwarantuje trwałość oraz stabilność wydrukowanych rysunków, grafik i fotografii.

Gold Raster Silk uzupełnia ofertę Ilforda o podłoże o bardzo ciekawym powleczeniu. Budowa, kontrast i reprodukcja kolorów tego podłoża porównywalne są z podłożami błyszczącymi i perłowymi Ilforda. Oczywiście oznacza to płynne przejścia tonalne, nasycone kolory i możliwość osiągania intensywnie kontrastowych obrazów. Zaletą tego podłoża jest jego rastrowa powłoka. Pozwala ona na uniknięcie odcisków palców i przypadkowych zabrudzeń. Rastrowa faktura jest unikatowa w dotyku i natychmiast rozpoznawalna.

Unikalny papier barytowy o szerokich możliwościach odwzorowania przestrzeni barwnej z bardzo wysoką gęstością maksymalną. To artystyczne podłoże barytowe o delikatnej jedwabistej powierzchni pozwala na odwzorowanie detali na najwyższym poziomie, nie mającym porównania z żadnym innym papierem. Wszystko dzięki zastosowaniu idealnie pionowych włókien w warstwie absorbującej tusz. Gold Fibre Silk 310 nie zawiera rozjaśniaczy optycznych (OBA) i ma delikatnie kremowo-białą powierzchnię. Wydruki na tym medium charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie czasu, co czyni ten go idealnym do zastosowań archiwalnych i muzealnych. ILFORD Gold Fibre Silk pozwala profesjonalnym fotografom osiągnąć efekty tradycyjnej fotografii czarno-białej (głębokie czernie, sepia, gold/silver toning) korzystając z nowoczesnych technologii fotograficznego druku atramentowego. Gold Fibre Silk jest obecnie najlepszym papierem barytowym na rynku, spełniając najwyższe wymagania jakościowe profesjonalnych fotografików na całym świecie.

Papier „Etching” jest aksamitnie gładką powierzchnią o delikatnej strukturze. Twarde podłoże German Etching jest jednym z najbardziej popularnych mediów na całym świecie. Polecana szczególnie dla grafiki i fotografii. Papier German Etching to w stu procentach medium celulozowe. Jak większość papierów Hahnemuhle jest to medium stworzone w technologii bez kwasowej. Dzięki temu German Etching spełnia wysokie standardy archiwalne. Ostrość, szeroki gamut reprodukowanych kolorów oraz bogactwo przejść tonalnych gwarantują świetną jakość wydruków. Papier polecany do wszelkiego rodzaju wydruków artystycznych. Szeroki gamut kolorystyczny oraz płynne przejścia tonalne zapewniają najwyższą jakość przy feprodukcji dzieł sztuki, jak i przy druku fotografii. Jakość Sugar Cane zadowoli tak amatora jak i profesjonalistę. Idealne warunki użytkowania oraz przechowywania przy wilgotności 35 do 65% oraz w temperaturze od 10 do 30°. Należy zachować ostrożność w postępowaniu z materiałami wydrukowanymi, powierzchnia jest podatna na ścieranie. Papier przechowywać w kopertach, folderach oraz pudłach jakości archiwalnej.

Papier PermaJet FB Gold Silk 315 Baryta to ekskluzywny papier barytowy na bazie alfa-cellulozy, powlekany prawdziwa powłoką siarczanu baru, o wysokiej gramaturze 315g/m2 i z urzekającym satynowym wykończeniem. Posiada naturalne, ciepłe zabarwienie oraz fakturę imitującą tradycyjny papier ciemniowy. Szczególnie polecany do wydruków artystycznych.

Gallery Etching 310 to doskonałe uzupełnienie oferty papierów strukturalnych do wydruków artystycznych.Posiada wyjątkowo interesującą fakturę, która umożliwia szczegółowe odwzorowanie detali. Naturalna biel tego papieru doskonale współgra, z każdym wydrukiem artystycznym i grafiką.

to w stu procentach bawełniany papier o znacznie podwyższonej bieli i wysokiej gramaturze. Bardzo dobrze radzi sobie z wydrukami o bogatej kolorystyce, z zachowaniem mnogości szczegółów w cieniach.

to podstawowy papier z grupy nośników bazujących na podłożu z alfa-celulozy,o gramaturze 285g/m.kw. Wyjątkowo gładki, o naturalnej bieli, z idealna matowa powłoka, w dotyku przypominająca miękki aksamit. Odbitki pozostają wyjątkowo wyraziste i płaskie po wydrukowaniu.